video_yorum

Tur Bitiş Saatleri

                                 
1. Tur : 19:30
2. Tur : 14:28
3. Tur : 21:20
4. Tur : 19:38
5. Tur : 14:38
6. Tur : 21:41
7. Tur : 20:18
8. Tur : 14:18
9. Tur : 21:20
10. Tur : 20:07
11. Tur : 15:15
banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
Satranc_20.Yil_Saydam
poster_small
Antalya-Logo-orj

banner_isbank_468
Kapanış Töreni
kucuk2013 Türkiye Satranç Şampiyonası kapanış töreni 09 Şubat 2013 Cumartesi günü Limra Otel Turgut Albayrak Salonu'nda gerçekleştirildi. Kapanışta söz alan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, başarıyla tamamlanan Türkiye Küçükler Şampiyonası'nın hemen ardından böylesi kuvvetli bir şampiyonayı sorunsuz bir şekilde organize etmiş olmanın gururunu yaşadığını belirtti. Yirmi gün boyunca özveri ile çalışan ekibine teşekkür ederek, emeği geçen herkese içten sevgilerini ileten Başkan Tulay, değerli zamanlarını satrançtan yana kullanmayı seçen tüm sporculara şükranlarını sundu.
Devamını oku...
 
Türkiye Şampiyonu Dragan Solak
IMG 07782013 Türkiye Şampiyonası'nın 11. ve son turu 15.15'de sona erdi. 2012 Türkiye Şampiyonu GM Dragan Solak, IM Vahap Şanal ile olan karşılaşmadan bir puan ile ayrılarak 9,5 puan ile bu sene de şampiyonluğunu ilan etti. İkinci masada oynanan IM Atakişi - GM Ipatov mücadelesi beraberlikle noktalanınca Türkiye Şampiyonu unvanı için eşitlik bozma maçı yapılmasına gerek kalmadı. İkinciliği 9 puan ile GM Barış Esen ve GM Alexander Ipatov paylaşıyor.

Tur sonrası Uğur Yuvarlak, GM Barış Esen, GM Ipatov, IM Vahap Şanal, IM Umut Atakişi, GM Dragan Solak ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Görüntüleri ilerleyen saatlerde video yorumlar bölümünde bulabilirsiniz.
Devamını oku...
 
Ipatov ve Solak Lider
dragan barisŞampiyonanın onuncu turu saat 20.07'de sona erdi. İlk üç masada oynanan maçlar arasındaki tek galibiyet Alexander Ipatov - Mustafa Yelken partisinden geldi. Onuncu tura 7,5 puan ile giren Ipatov skoruna bir puan daha ekleyerek liderliği GM Solak ile paylaşıyor. Ustaları sekiz puana sahip yedi sporcu takip ediyor. Yarın saat 11.00'de oynanacak son turda Ipatov ve Solak'ın kazanmaları durumunda Türkiye Şampiyonu unvanı için iki büyükusta eşitlik bozma maçları oynayacak. Sporculardan herhangi birinin beraberliği veya kaybetmesi durumunda ise eşitlik bozma maçlarına gerek kalmadan şampiyon belli olacak.
Devamını oku...
 
Tur 9 - GM Solak Tek Başına Lider
kuuk9Kemer'de devam eden Türkiye Satranç Şampiyonası'nın dokuzuncu turu saat 21.20'de sona erdi. İlk masada oynanan Dragan Solak - Oğuz Metin karşılaşması, oyun ortasında elde ettiği hafif üstünlüğü oyun sonuna kadar korumasını bilen Solak'ın lehine sonuçlandı. İkinci masada Emre Can ile Ipatov arasında oynanan partinin beraberlikle neticelenmesiyle Dragan Solak 8 puan ile liderlik koltuğuna oturdu. GM Can, GM Ipatov, GM Esen, IM Şanal ve Mustafa Yelken ise Büyükusta Solak'ın yarım puan gerisinde yer alıyorlar.
Devamını oku...
 
Tur 8 - Zirveye Dört İsim Ortak
kucuk8Şampiyonanın sabah 10.00'da başlayan sekizinci turu saat 14.18'de sona erdi. Birinci masada oynanan GM Ipatov - GM Solak karşılaşması kısa bir beraberlikle noktalandı. Dokuzuncu tura girerken 7 puan ile liderliği paylaşan isimler Alexander Ipatov, Dragan Solak, Emre Can ve Oğuz Metin oluyor. Ustaların masadan yarım puan ile ayrıldığı bir diğer mücadele olan FM Mert Yılmazyerli - GM Barış Esen partisi ile ilgili yorumları video yorumlar bölümünde bulabilirsiniz.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 4
Turkish Chess Federation © 2012